Informujemy, że od dnia 01 stycznia 2021 Spółka GTVBUS Polska uruchamia nową linię autobusową: Gliwice – Rudno – Rudziniec – Niezdrowice – Ujazd – Sławięcice – Kędzierzyn Koźle.
Autobusy do Kędzierzyna Koźla odjeżdżać będą z przystanku Gliwice Dworzec PKP st. 1 o g. 9.30 i 15.20. W drogę powrotną do Gliwic autobusy z Kędzierzyna Koźla dworzec autobusowy odjeżdżają o g. 6.00 i 13.00. Z Kędzierzyn Koźle Dworzec Kolejowy o g. 6.10 i 13.10. Z Ujazdu do Gliwic 6.31, 13.31. Z Niezdrowic do Gliwic o g. 6.36 i 13.36.
Zapraszamy na pokład naszych autobusów. Równocześnie mając nadzieję, że w wypadku dużego zainteresowania niebawem uruchomione zostaną kolejne kursy.
Bliższe informacje pod numerami telefonów 608 – 531 – 075.
Ponadto z dniem 01.01.2021r. w dni robocze wprowadza się następujące zmiany w rozkładzie jazdy autobusów dla poszczególnych sołectw Gminy Rudziniec:
- W związku z uruchomieniem kursu do Kędzierzyna Koźla dla sołectw Kleszczów – Bojszów – Rudno – Rudziniec uruchamia się dodatkowy kurs z Gliwic dworzec PKP o g. 9.30.
- W dni nauki szkolnej uruchamia się możliwość nowego połączenia przesiadkowego (w Kleszczowie pętla) do Taciszowa i Pławniowic – odjazd z Gliwic dworzec PKP o g. 9.30 (kurs do Kędzierzyna Koźla).
- Z uwagi na małe zainteresowanie likwiduje się kursy dowozowe Ligota Łabędzka – Kleszczów. Z tej racji autobus Gliwice – Bojszów Skrzyżowanie z g. 15.50 zostanie przyśpieszony na g. 15.40 oraz zostanie skierowany przez Ligotę Łabędzką, Rzeczyce.
- Podróżni na kursie 15.20 Gliwice – Łany/Pławniowice p. Kleszczów korzystają z kursu Gliwice – Kędzierzyn Koźle o g. 15.20 i w Rudziniec UG-PKP bezpośrednio się przesiadają do podstawionego autobusu.
- Uruchamia się kurs 9.46 Rudziniec UG PKP – Rudno – Bojszów – Kleszczów – Taciszów i dalej przez Pławniowice – Rudziniec – Poniszowice – Pyskowice do Gliwic.
- W dni wolne od szkoły w ferie i wakacje dotychczasowy kurs 12.36 Rudziniec – Rudno – Gliwice zostaje wydłużony od Taciszowa (odjazd o g. 12.15) i Pławniowic (odjazd o g. 12.22).
- Kurs 6.20 Ligota Łabędzka – Rzeczyce – Kleszczów – Rudno – Rudziniec – Poniszowice – Pyskowice – Gliwice na odcinku Ligota Łabędzka – Kleszczów pojedzie o 5 min. wcześniej o g. 6.15 (z uwagi na dodatkowy wjazd na przystanek Taciszów PKP).
- Podróżni do Bojszowa, Rudna, Rudzińca, Chechła, Widowa, Poniszowic w dni nauki szkolnej mają możliwość w Kleszczowie Pętli (o g. 6.35) przesiadki do autobusu relacji: Ligota Łabędzka – Rudziniec – Pyskowice – Gliwice, co umożliwi im szybsze połączenie z miejscowościami docelowymi.
- Kurs 6.07 Taciszów – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Poniszowice – Widów – Chechło – Łany -Rudziniec – Rudno – Gliwice będzie kursował tylko w dni nauki szkolnej. W okresie ferii i wakacji zostanie uruchomiony kurs z Taciszowa o g. 6.30 jadący tą samą trasą co kurs o g. 6.07.
- W związku z uruchomieniem kursu Kędzierzyn Koźle – Gliwice sołectwo Rudziniec otrzyma dodatkowe połączenie z Gliwicami o g. 13.42 przez: Rudno (13.47) – Bojszów Skrzyżowanie (13.51) – Kleszczów (13.55).
- Nowością postulowaną od wielu lat przez mieszkańców będzie możliwość bezpośredniego dotarcia z terenu gminy Rudziniec do Ujazdu, Sławięcic, Kędzierzyna Koźla. Godziny odjazdów z Kleszczowa o g. 9.56, 15.46, z Bojszów Skrzyżowanie o g. 10.00 i 15.50, z Rudna o g. 10.04, 15.54, z Rudzińca UG-PKP o g. 10.11, 16.01. Powrót z Kędzierzyna Koźla do Gliwic przez Ujazd – Rudziniec – Rudno – Bojszów – Kleszczów o g. 6.00 i 13.00 (z dworca autobusowego w Koźlu) oraz o g. 6.10 i 13.10 – z dworca kolejowego w Kędzierzynie Koźlu. Cena biletu Rudziniec – K. Koźle 7.00 zł., z Rudna, Bojszowa i Kleszczowa 8.00 zł. Bilet do Ujazdu z Rudzińca 3.00 zł.
- Dotychczasowy rozkład jazdy autobusów w soboty, niedziele i święta został bez zmian.
Bliższe informacje o rozkładzie jazdy autobusów pod numerami telefonów 608 – 531 – 075.