Od dnia 04 września 2023r. w związku ze zmianą rozkładu linii ZTM M106 oraz rozpoczęciem nowego roku szkolnego wprowadza się następujące zmiany w komunikacji gminnej dedykowanej gminie Rudziniec.
DNI ROBOCZE:
- kurs 18.10 Łącza – Rudziniec przyśpiesza się na g. 18.05,
- kurs 18.20 Rudziniec – Pławniowice – Taciszów – Kleszczów przyśpiesza się na g. 18.15,
- kurs 12.05 Rudziniec – Pławniowice – Taciszów – Kleszczów – Rzeczyce – Ligota Ł. – Brzezinka w dni nauki szkolnej dodatkowo obsłuży przystanek Kleszczów Szkoła,
- kurs 5.50 Bojszów – Łącza – Rudziniec przyśpiesza się na g. 5.40. W związku z czym pas. z Łączy jadący do Gliwic zyskują w Rudzińcu dodatkowe skomunikowanie z linią M106 do Gliwic,
- kurs 8.20 Rudziniec – Łącza – Bojszów opóźnia się na g. 8.25. W związku z czym pas. z Łączy otrzymują dodatkowe połączenie z Gliwic linią M106 o g. 7.32 (z przesiadką w Rudzińcu),
- kurs 9.04 Łącza – Bojszów opóźnia się na g. 9.09,
- kurs 9.35 Bojszów – Łącza – Rudziniec przyśpiesza się na g. 9.30,
- kurs 10.15 Rudziniec – Łącza – Bojszów – (Sośnicowice) przyśpiesza się na g. 10.05,
- kurs 13.30 Bojszów – Łącza – Rudziniec przyśpiesza się na g. 13.20,
- kurs 13.50 Rudziniec – Łącza – Bojszów opóźnia się na g. 13.55,
- kurs 14.36 Paczyna – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Niekarmia – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec przyśpiesza się o 15 minut oraz likwiduje się trasę kursu na odcinku Paczyna – Bycina cmentarz,
- kurs 15.35 Brzezinka – Ligota Ł. – Rzeczyce – Kleszczów – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się o 5 minut na g. 15.30,
- kurs 16.02 Pławniowice – Taciszów – Kleszczów przyśpiesza się o 5 min. na g. 15.57,
- kurs 15.20 Bojszów – Łącza – Rudziniec przyśpiesza się o 5 minut na g. 15.15,
- kurs 15.40 Rudziniec – Łącza – Bojszów przyśpiesza się o 5 min. na g. 15.35,
- kurs 16.20 Bojszów – Łącza przyśpiesza się na g. 16.15,
- kurs 16.50 Bojszów – Łącza – Rudziniec przyśpiesza się na g. 16.45,
- kurs 19.25 Gliwice – Pyskowice – Bycina – Słupsko – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec przyśpiesza się na g. 19.20,
- kurs 20.28 Rudziniec – Pławniowice – Taciszów – Rzeczyce – Ligota – Brzezinka przyśpiesza się o 5 minut na g. 20.23,
- kurs 7.02 Bycina Osiedle – Rudziniec Gimnazjum opóźnia się o 5 minut na g. 7.07,
- kurs 7.18 Bycina Osiedle – Rudziniec Gimnazjum dodatkowo kursuje przez przystanek Bycina Osiedle,
- kurs 10.20 Brzezinka W – Ligota Ł. – Rzeczyce – Kleszczów – Taciszów – Pławniowice – Rudziniec przyśpiesza się o 3 minuty na g. 10.17.
- kurs 16.13 Kleszczów Pętla – Kleszczów – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się o 5 min. na g. 16.08
SOBOTY:
- kurs 4.10 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice – Kleszczów przyśpiesza się o 5 minut na g. 4.05,
- kurs 6.10 Kleszczów – Taciszów – Pławniowice – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec przyśpiesza się na g. 6.00,
- kurs 7.10 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 7.05,
- kurs 9.05 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 8.55,
- kurs 11.05 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 11.00,
- kurs 12.17 Pławniowice – Taciszów – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec przyśpiesza się na g. 12.07,
- kurs 17.05 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 17.00,
- kurs 18.22 Pławniowice – Taciszów – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec przyśpiesza się na g. 18.17,
- kurs 19.10 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 19.05,
- kurs 20.07 Pławniowice – Taciszów – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec opóźnia się na g. 20.12,
NIEDZIELE:
- kurs 13.05 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 13.00,
- kurs 17.05 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 17.00,
- kurs 18.22 Pławniowice – Taciszów – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec przyśpiesza się na g. 18.17,
- kurs 19.10 Rudziniec – Łany – Chechło – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Taciszów – Pławniowice przyśpiesza się na g. 19.05,
- kurs 20.07 Pławniowice – Taciszów – Bycina – Niewiesze – Słupsko – Poniszowice – Chechło – Łany – Rudziniec opóźnia się na g. 20.12.
W związku z wprowadzonymi zmianami rozkładów jazdy komunikacji gminnej niektóre sołectwa gminy Rudziniec w dni robocze otrzymają dodatkowe połączenia autobusowe:
- Sołectwo ŁĄCZA, BOJSZÓW:
Dodatkowe połączenia przesiadkowe z Gliwic CP o g. 5.22, 7.32, 12.52
Dodatkowe połączenia przesiadkowe z Łączy do Gliwic z przesiadką w Rudzińcu: 5.50, 7.00, 14.30, 15.25
- Sołectwa TACISZÓW i PŁAWNIOWICE:
Dodatkowe połączenie z Gliwic autobusem M106 odjazd 20.52 przyjazd do Rudzińca 21.40. Odjazd autobusu komunikacji gminnej w kierunku Pławniowic i Taciszowa z Rudzińca o g. 21.46.
POZOSTAŁE KURSY REALIZOWANE BĘDĄ ZGODNIE Z WCZEŚNIEJ OBOWIĄZUJĄCYM ROZKŁADEM JAZDY.
BLIŻSZE INFORMACJE O ROZKŁADZIE JAZDY GTV BUS POD NR TEL 608 531 075